12394224
Pan Topchen
Indie, THF - domov pro tibetské seniory

Dědeček Topchen, Variabilní symbol:12394225

Dědeček Topchen se narodil v roce 1945 v Tibetu.  Moc toho o něm nevíme. Když uprchl v roce 1959 do Indie, jeho osud se zřejmě podobal osudům mnoha dalších Tibeťanů. Aby se uživil, v roce 1963 se připojil k armádním složkám. Tato funkce byla pro obživu mnohem výhodnější než například stavaři silnic, kterou vykonávalo mnoho Tibeťanů.

V důsledku chatrného zdraví byl ze své funkce uvolněn. V průběhu času, s postupem věku zažádal o zařazení do domova pro tibetské seniory, neboť již situace byla natolik vážná, že se o sebe již nebyl schopen sám dobře postarat. Pan Topchen má problém se zrakem a problémy s artritidou.

Tibetan Homes Foundation

THF se stará celkem o 220 starých Tibeťanů, jejichž péče byla v této instituci přítomná od jejího vzniku roku 1962. Stařečci pobývají ve dvou domovech (Masuri a Rajpur), které se nacházejí poblíž města Dehradun. Jejich přítomnost v těchto domovech pro staré lidi jim zajistí základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a staříci sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář a jinak nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí nebo se věnují jiným druhům náboženských činností. Domov má však bohužel velmi omezené finanční prostředky. Vaše pomoc babičce zajistí léky, pravidelnou lékařskou péči, oblečení, pokrývku a dobré jídlo.

Dědečka je možné v rámci letních návštěv dárců do Indie navštívit.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.