Pan Penpa
Indie, THF - domov pro tibetské seniory

Dědeček Penpa, Variabilní symbol: 12394229

Dědeček Penpa se narodil V Tibetu v roce 1937. Když po roce 1959, čínská armáda vtrhla do Tibetu, lidé začali prchat po desetitisících, i pan Penpa musel uprchnou do indického azylu. Pan Penpa se ze začátku usídlil v oblasti Bomdila, situované ve východním Himálaji. Dříve se živil jako farmář, ale v exilu musel začít od nuly jako stavař silnic spolu se svými tibetskými bratry. Jako neodborná pracovní síla si vydělal minimum na to , aby mohl dál žít v exilu. Tuto práci vykonával mnoho let, ale vlastně to nikam nevedlo. Vydělal si sotva na živobytí. Po pár letech se připojil k armádě a několik let tam sloužil, zde už byl výdělek slušnější. V důsledku slabého zdravotního stavu musel službu v armádě ukončit a byl uvolněn. Pan Penpa je svobodný a nemá nikoho, s kým by mohl požít zbytek života. Trápí je klasické nemoci spojené s vysokým věkem.

Za sponzorský příspěvek 6500,- obdrží pan Penpa jídlo, oblečení, zdravotní péči a další potřebné. Nejdůležitější však je povědomí, že na něm někomu záleží a to se vyčíslit hodnotou nedá.

12394229

Penpa

Tibetan Homes Foundation

THF se stará celkem o 220 starých Tibeťanů, jejichž péče byla v této instituci přítomná od jejího vzniku roku 1962. Stařečci pobývají ve dvou domovech (Masuri a Rajpur), které se nacházejí poblíž města Dehradun. Jejich přítomnost v těchto domovech pro staré lidi jim zajistí základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a staříci sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář a jinak nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí nebo se věnují jiným druhům náboženských činností. Domov má však bohužel velmi omezené finanční prostředky. Vaše pomoc babičce zajistí léky, pravidelnou lékařskou péči, oblečení, pokrývku a dobré jídlo.

Dědečka je možné v rámci letních návštěv dárců do Indie navštívit

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.