Nima Chunkey
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Dívka Nima Chunkey, Variabilní symbol: 1219193

Nima Chunkey (Ňima Čunky) začala navštěvovat naši školu v únoru roku 2018. Je prostředním dítětem z pěti dětí. Jejich rodiče pochází z Bhútánu. Tatínek provozuje cestovní kancelář a maminka se stará o domácnost a oba si velmi přejí, aby jejich děti byli dobře vzdělávány. Její sourozenci Dawa Norbu, Tenzin Tsephel a Karma Sonam Ragbay také studují na naší škole Rajpur. Její mladší bratr Karma Sonam Rabgyal s ní dříve bydlel v jednom domě. Její nejmladší bratr Kunga Norbu žije s jejich rodiči v Bhútánu.

Nima je upřímná a zodpovědná dívka. Její oblíbený předmět ve škole je angličtina a ve volném čase čte ráda různé příběhy. Se svými kamarády i učiteli udržuje velmi dobré vztahy a ve škole jí to jde moc dobře. Chodí nyní do sedmé třídy.

Podpora 6500,- pokrývá poloviční náklady na vzdělání, ubytování, stravu a základní potřeby a je stanovena jako standardní minimální příspěvek, může být však navýšena.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.