Ngawang Tsokey
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Dívka Ngawang Tsokey, variabilní symbol: 1219217

Tsokey je sedmileté dívka, která se narodila 17. března 2011.

Tsokey pochází z odlehlé vesnice Kusumpti (Shimla). Její otec pracuje v armádních složkách a maminka se stará o domácnost. Velmi ráda maluje a nedávno se zúčastnila soutěže ve skládání rýmů. Také ráda hraje hry a mezi její oblíbené patří hra na schovávanou s jejími kamarády.

Její případ doporučila kancelář pro sociální záležitosti z oblasti Shimla. Na naši školu byla přijata na začátku roku 2018 v rámci kategorie zanedbaných dětí.

Vaše sponzorská pomoc této dívce bude vysoce ceněna.

 

1219217

Nawang Tsokyi

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.