Nawang Rinzin
Klášter Rangri, Manali, Indie

Nawang Rinzin, chlapec, v.s. 115005

Nawang Rinzin se narodil v roce 2002 a pochází z vesnice Yikkim, která leží  u tibetských hranic v údolí Spiti. Jeho rodiče se starají o zvířata ve své rodné vesnici. Aby se uživili, musí si půjčovat půdu od bohatších zemědělců. Část úrody jim poté vrací. Nawang má tři starší sourozence – sestru a dva bratry. Jeho nejoblíbenějším předmětem je tibetština a v budoucnu by chtěl stát policistou a chránit lidi. Nawang je velmi bystrý. Jeho nejmilejším jídlem je indická placka nazývaná roti. Klášter Rangri leží blízko města Manali v Indii.

 

Klášter Rangri

Klášter patří pod linii Sakya tibetského buddhismu. Nachází se asi deset minut autem od města Manali. Studují zde starší mniši z údolí Spiti buddhistickou filosofii. mají zde jednoho učitele, jednu paní, která se stará o jídlo a kuchyni. Život je zde velmi jednotvárný, ale krásný. Oproti Spiti je totiž Manali monzunová část Indie, kde prší a rostou stromy.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.