Lobsang Ngutup
Ki

Lobsang Ngutup [Lobsang Nutup] 114069

Lobsang Ngutup se narodil v roce 2005 ve vesnici Rangrik. Jeho rodiče se starají o svá políčka a tři děti (staršího bratra a sestru a mladšího bratra). Do kláštera Ki vstoupil v roce 2013. Tento klášter byl založen v 16. století na kuželovitém kopci. Nachází se v krásném údolí Spiti blízko tibetských hranic a patří ke škole Gelugpa (škola žlutých čepic). Až vyroste chtěl by studovat buddhistickou filozofii, aby mohl potom sám vyučovat. Chtěl by dosáhnout titulu geše. Jeho neoblíbenější hrou je fotbal a kriket. Z jídel s nejvíce pochutná na masových kuličkách nazývaných momo a na plackách plněných bramborami.

Klášter Ki

V klášteře Ki pomáháme mnichům od roku 2008, kdy se nám podařilo nejprve zlepšit životní podmínky malých chlapců, dnes už se věnujeme zkvalitnění jejich studijních výsledků. V současné době se v klášteře nachází na 300 mnichů, z nichž máme 80 zapojených v podpoře na dálku. V současné době se pozornost vedení kláštera upíná na rozšíření ubytovacích kapacit.

Podle pramenů byl klášter založen učencem v 11. století, a spadá do linie Gelugpa, jejíž představeným je Jeho Svatost dalajlama.

Klášter Ki se zdobí na festival

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.