Lobsang Dhondup
Indie, THF - domov pro tibetské seniory

Dědeček Lobsang Dhondup, Variabilní symbol: 12394223

Pan Lobsang se narodil v Tibetu v roce 1932. Datum narození starší generace Tibeťanů nezná. Do Indie uprchl v roce 1958, když se dozvěděl o okupaci v provincii Khamu. Po příjezdu do Indie se musel uživit a tak pracoval jako stavař silnic, což je velmi náročná a běžná práce pro příchozí migranty nebo chudé hledače příležitostí ze zahraničí. Tuto práci vykonával poblíž města Shimla. Připojil se k indickým armádním složkám v roce 1963, což byly a jsou dobře placené práce. Vykonával ji přibližně 15 let. Vzhledem k jeho častým onemocněním musel přestat vykonávat tuto činnost a musel armádu opustit. Přestěhoval se do Delhi po 3 roky, kde působil jako jeden z výkonných členů skupiny „Tibet´s Independence Support Group, Delhi“.

Pro pana Lobsanga je čím dál obtížnější se o sebe postarat vzhledem k tomu, že jeho zdraví postupně chátrá a nikdo mu nemůže asistovat, když je třeba. Proto požádal o jeho přijetí do domova pro tibetské seniory v THF. Je to již 12 let, co pan Lobsang žije v Rajpuru a jeho zdraví je stabilní.  Pan Lobsang je svobodný, a je buddhista.

Jakákoli podpora bude vítaná. Tibetští senioři žijí v domovech velmi skromně. Celková roční minimální podpora je 6500,- (550,- měsíčně).

12394223

Lobsang Dhondup

Tibetan Homes Foundation

THF se stará celkem o 220 starých Tibeťanů, jejichž péče byla v této instituci přítomná od jejího vzniku roku 1962. Stařečci pobývají ve dvou domovech (Masuri a Rajpur), které se nacházejí poblíž města Dehradun. Jejich přítomnost v těchto domovech pro staré lidi jim zajistí základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a staříci sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář a jinak nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí nebo se věnují jiným druhům náboženských činností. Domov má však bohužel velmi omezené finanční prostředky. Vaše pomoc babičce zajistí léky, pravidelnou lékařskou péči, oblečení, pokrývku a dobré jídlo.

Dědečka je možné v rámci letních návštěv dárců do Indie navštívit.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.