Kunga Tsewang
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Kunga Tsewang, Variabilní symbol: 1219111

Kunga se narodil 8. dubna 2007 a je třetím ze čtyř dětí. Má dvě starší sestry, přičemž jedna z nich studuje také v THF ovšem v jiné pobočce a jednoho mladšího bratra. Jeho rodiče žijí v tibetském osídlení v oblasti Himáčal Pradéš, které se nazývá Kamrao poblíž města Dehradun. Tatínek pracuje jako kuchař v tibetském klášteře a maminka se stará o domácnost a nemocnou babičku.

Kunga si rád hraje se svými kamarády, rád hraje fotbal a má rád kreslené seriály. Do THF byl přijat tento rok a velmi rychle si udělal kamarády, je přátelský, chytrý a čiperný. Chodí do IV.B a ve škole si vede velmi dobře.

Podpora, která pokryje poloviční náklady na život dítěte ve vesničce je 6500,- a může být i libovolně navýšeno.Vaše sponzorství bude plně oceněno.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.