Karma Thinley 114113
Klášter Ki

Karma Thinley, variabilní symbol: 114113

Desetiletý Karma dochází v klášterní škole do třetí třídy. Pochází z vesnice Morang, která leží v blízkosti kláštera. Má jednoho bratra a sestru, otec je učitelem a maminka vykonává práce coby neodborná pracovní síla. Ve škole jej baví předměty Bodhi – což je nauka o tibetštině a také další jazyk angličtina. Karma je velmi přátelský hoch a stejně jako další jeho vrstevníky jej ze sportu baví nejvíce kriket, který nejraději hraje se svým dobrým kamarádem taktéž Karmou. karma si pochutná na smažených nudlích se zeleninou – choumein. Má rád film jménem kick, z indické produkce.

Klášter Ki

V klášteře Ki pomáháme mnichům od roku 2008, kdy se nám podařilo nejprve zlepšit životní podmínky malých chlapců, dnes už se věnujeme zkvalitnění jejich studijních výsledků. V současné době se v klášteře nachází na 300 mnichů, z nichž máme 80 zapojených v podpoře na dálku. V současné době se pozornost vedení kláštera upíná na rozšíření ubytovacích kapacit, neboť noví mniši zatím nemají samostatné postýlky.

Podle pramenů byl klášter založen učencem v 11. století, a spadá do linie Gelugpa, jejíž představeným je Jeho Svatost dalajlama.

ki

 

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.