Karma Sonam Rabgay
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Chlapec Karma Sonam Rabgay, Variabilní symbol: 1219195

Karma Sonam Rabgay začal v únoru roku 2018 navštěvovat THF. Pochází z rodiny pěti dětí a je druhý nejmladší. Jeho sourozenci Dawa Norbu, Tenzin Tsephel a Nima Chinkey také studují v exilové vesničce v pobočce Rajpur. Jeho sestra s ním dříve bydlela v jednom domě a starala se o něj během studií. Jeho nejmladší bratr Kunga Norbu žije s jejich rodiči v Bhútánu. Rodiče mají velmi silnou vůli, aby byly jejich děti vzdělané a tak je posílají do kvalitních škol daleko od domova.

Karma je sice někdy neposlušný, ale je velmi inteligentní. Když se ho někdo na něco zeptá, okamžitě odpoví. Jeho nejlepší kamarád se jmenuje Tenzin Passang. Stali se přáteli hned první den ve škole. V naší škole je velmi aktivní a šťastný a rád poznává nové přátele. Má rád kriket, fotbal, nebo hru na schovávanou. Karmovi je sedm let a narozeniny slaví 8. října. Nyní chodí do přípravné třídy, aby se doučil co je třeba.

Podpora 6500,- pokrývá poloviční náklady na vzdělání, ubytování, stravu a základní potřeby a je stanovena jako standardní minimální příspěvek, může být však navýšena.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.