Karma Dechen
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Dívka Karma Dechen, Variabilní symbol: 1217933

Karma Dechen je devítiletá dívka narozená 24. dubna roku 2009.

Má jednoho staršího bratra. Dechen je velmi milá a kamarádská dívka a ráda si hraje se svými kamarády. Pochází z odlehlé usedlosti v Tibetu. Velmi ráda tancuje a zúčastňuje se různých aktivit ve škole. Na naši školu byla přijata na začátku roku 2015 a je zde velmi šťastná.

Dechen žije v rodinném domku v hostelu B a studuje 4. třídu na naší škole.

Vaše sponzorská pomoc této dívce bude vysoce ceněna.

121933

Karma Dechen

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.