Kalsang Dolma
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Dívka Kalsang Dolma, Variabilní symbol: 1217743

Kalsang Dolma je třináctiletá dívka, která se narodila 10. března 2005. Rodiče Kalsang žijí v Tibetu, kde se věnují farmaření, což představují jejich jediný zdroj obživy. V Tibetu Kalsang nemohla chodit do školy, jelikož je zde dětem odepíráno právo na vzdělání v jejich rodném jazyce. Její rodiče ji přes všechna nebezpečí poslali do Indie, aby získala vzdělání v souladu s její kulturou.

Kalsang byla jednou z těch šťastnějších dětí, které se dostaly do Nepálu a její případ byl individuálně vyhodnocen v Káthmandu. A tak byla v roce 2011 přijata do naší školy.

Ve svých studiích je pilná, ale je potřeba trošku víc studovat. Ráda se účastní mnoha školních aktivit. Je také velmi dobrá v tibetském kulturním tanci.

Vaše sponzorská pomoc této dívce bude vysoce ceněna.

1217743

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.