Jamyang Chopel
Indie, THF - domov pro tibetské seniory

Dědeček Jamyang Chopel, Variabilní symbol: 12394196

Dědeček Chopel se narodil v oblasti Lhodrak v Tibetu v roce 1945. Po vpádu čínských sil na území Tibetu uprchl v roce 1970 nejdříve do Bhutánu  a na pár let se zde usadil. Pracoval zde jako kovář a zámečník. Vyráběl tibetské zámky, klíče a další podobné předměty. Když mu živobytí přestalo vynášet dostatek, přestěhoval se do Indie v roce 1981. Jeho příbuzní se jej snažili podpořit, ale nemohli si dovolit jej podporovat dlouho, protože měli své vlastní existenční těžkosti.

Protože trpí problémy se zrakem nebyl schopen si zajistit obživu a bydlení. Nemá rodinu ani žádné přátele, kteří by se o něj mohli starat. A tak jej v této bezmocné situaci přijala administrativa THF do péče do domova pro tibetské seniory. Poskytnutá péče zajistí panu Jamyangovi oblečení, jídlo a základní lékařskou péči.

Jamyang Choephel

Tibetan Homes Foundation

THF se stará celkem o 220 starých Tibeťanů, jejichž péče byla v této instituci přítomná od jejího vzniku roku 1962. Stařečci pobývají ve dvou domovech (Masuri a Rajpur), které se nacházejí poblíž města Dehradun. Jejich přítomnost v těchto domovech pro staré lidi jim zajistí základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a staříci sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář a jinak nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí nebo se věnují jiným druhům náboženských činností. Domov má však bohužel velmi omezené finanční prostředky. Vaše pomoc babičce zajistí léky, pravidelnou lékařskou péči, oblečení, pokrývku a dobré jídlo.

Dědečka je možné v rámci letních návštěv dárců do Indie navštívit.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.