Gurmet Chodon
Ženská klášterní škola PIN

Gurmet Chodon, variabilní symbol: 118020

Gurmet pochází z vesnice Sagnam v údolí Spiti. Pochází z chudé rodiny. Maminka jí zemřela před dvěmi roky na rakovinu a tatínek se živí jako farmář. Gurmet má jednoho bratra a tři sestry, přičemž ona je ta nejmladší.

Gurmet se snaží pilně studovat, ráda čte knihy s příběhy a ráda si kreslí zejména věci v přírodě. Nemyslí si, že je dobrá umělkyně. Mluví o svém učiteli Ctihodném Jigmet Tezin Dorje, je to její kořenový učitel.

Bude mít velkou radost, pokud se stanete jejím přítelem.

Podpora této mnišky činí na rok 6500,-. Díky této podpoře se zlepší podmínky v klášteře a budou se moci zaplatit kvalitní učitelé.

Klášter pro dívky v údolí PIN

Klášter PIN se nachází poblíž údolí Spiti v oblasti Himáčal Pradéš, v severovýchodní Indii 20 km od Tibetských hranic. Geograficky a kulturně spadá tato oblast pod Tibet, politicky se jedná o oblast Indie. Klášter obývá 30 mladých mnišek, nejstarší má 45 let. Mnišky pochází zejména z oblasti údolí PIN. Jako jeden z mála klášterů v této oblasti není podporován žádnou zahraniční nebo lokální organizací a proto jsme se jej rozhodli v roce 2016 podpořit alespoň částkou 20 000 Kč, aby mnišky mohly nakoupit zásoby dřeva na zimu. V roce 2017 jsme se rozhodli mnišky připojit do adopce. Než byla započata stavba klášterní školy, mnišky žily v samostatných domečcích, kde se věnovaly studiu. Klášter začal vznikat přibližně před 15 lety a postupně se rozrůstá.

Klášter v údolí Pin

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.