Choeying Dolma
Ženský klášter v údolí Pin

Buddhistická mniška Choeying Dolma, variabilní symbol: 188012

Dolma pochází z vesnice Telling. Rodiče se živí farmařením jako většina lidí v této oblasti hor. Rodiná čítá 4 sourozence – Dolmu, bratra a další dvě sestry. Dolma je v klášteře již 7 let a velmi ji baví studium. Váží si toho, že má přístup ke vzdělání a nejvíce ji baví tibetština. Ve volném čase ráda píše nebo si hraje s ostatními dívkami na  tzv. kabadi. Z jídel si pochutná na ovoci zejména na banánech nebo vegetariánských taštičkách momo.

Podporou vzdělání směřujeme k tomu, abychom zajistili finanční prostředky pro mzdy kvalitních učitelů této školy. Dále budou finance sloužit na zajištění dřeva na zimu, které je v této oblasti každým rokem nákladnější.

118012

Choying Dolma

Podpora této dívenky činí na rok 6500,-. 

Klášter pro dívky v údolí PIN

Klášter PIN se nachází poblíž údolí Spiti v oblasti Himáčal Pradéš, v severovýchodní Indii 20 km od Tibetských hranic. Geograficky a kulturně spadá tato oblast pod Tibet, politicky se jedná o oblast Indie. Klášter obývá 30 mladých mnišek, nejstarší má 45 let. Mnišky pochází zejména z oblasti údolí PIN. Jako jeden z mála klášterů v této oblasti není podporován žádnou zahraniční nebo lokální organizací a proto jsme se jej rozhodli v roce 2016 podpořit alespoň částkou 20 000 Kč, aby mnišky mohly nakoupit zásoby dřeva na zimu. V roce 2017 jsme se rozhodli mnišky připojit do adopce. Než byla započata stavba klášterní školy, mnišky žily v samostatných domečcích, kde se věnovaly studiu. Klášter začal vznikat přibližně před 15 lety a postupně se rozrůstá.

Klášter v údolí Pin

buddhistické mnišky

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.