Karma Woeser Tarchin
Tibetan Childrens Village, Gopalpur

Karma Woeser Tarchin, Variabilní symbol: 117710

Tharchin je sedmiletý chlapec narozen 25. listopadu roku 2011 ve vzdálené vesnici v oblasti Ladakhu. Je to velmi skromný chlapec. Jeho oblíbenou barvou je červená a velmi si pochutná na dalu s rýží. Tharchin je velmi tichý a stydlivý, rád hraje fotbal a sleduje televizi.

Rodiče chlapce jsou negramotní, a tak pro ně bylo velmi obtížné se o něj starat. Proto se rozhodli chlapce poslat do kláštera Rumtek, aby se naučil základy, jak se stát buddhistickým mnichem. A protože podmínkou toho je znalost tibetštiny, byl Tharchin v březnu roku 2018 přijat do TCV školy, kde se těmto základům naučí. Proto jakákoli pomoc a podpora poskytnuta tomuto potřebnému dítěti je velmi žádaná. Lze předpokládat, že bude dočasná.

117710

Karma Woser Tharchin

Tibetan Children Village

Exilová síť SOS vesniček Tibetan Children Village je důležitou institucí poskytující bezplatné vzdělání dětem z chudých rodin a v obtížné životní situaci. Protože děti z Tibetu od roku 2008 přestaly prchat do indického exilu, jsou do vzdělávacích institucí přizvány tibetské děti již narozené v exilu.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.