Lobsang Thinlay
Domov pro tibetské seniory - Chauntra

Dědeček Lobsana Thinlay, Variabilní symbol 125016

Pan Lobsang se narodil v Tibetu v roce 1970. Po té co uprchl před čínskou osvobozeneckou armádou do indického exilu se jeho život velmi změnil. Musel se naučit nový jazyk a uživit se v přelidněné zemi. Protože je negramotný, nemohl najít  jiné zaměstnání nežli „kuli“ což je neodborná pracovní síla, většinou orientovaná na náročné stavební práce. Pan Lobsang se nikdy neoženil, je sám a a ve svých letech nemá nikoho, kdo by se o něj mohl postarat. V jeho letech jej kromě bolestí hlavy a kolene netrápí žádná závažná nemoc.

125016

Lobsang Thinley

Domov pro seniory Chauntra

Domov pro seniory v Chauntře se nachází zhruba 80 kilometrů od Dharamsaly. Tento domov pro seniory oficiálně spadá pod Centrální tibetskou administrativu, která se stará o více jak 800 seniorů v celkem 14 domovech pro seniory a snaží se jim zajistit základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a senioři sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář, nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí, ale snaží se zapojit i do činností chodu domova. Domov má omezené finanční možnosti, nemůže pokrýt všechny potřebné věci pro seniory a proto hledáme pro dědečka Lobsanga dárce.

 Chauntra

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.