Staňte se dobrovolníkem!

DobrovolnictvíVěříte, že pomáhat má smysl?
Líbí se Vám naše projekty a chcete se do nich zapojit?
Hledáme iniciativní, flexibilní, samostatné a zapálené lidi.

Dobrovolníkem v České republice

Bydlíte-li poblíž našich kanceláří v Olomouci či Ostravě, stačí se za námi zastavit a domluvit se, s čím nám aktuálně můžete pomoci. Pokud bydlíte v jiném místě, kontaktujte nás a my se Vám ozveme.

Můžete se zapojit např. do organizace Festivalu Pro Tibet či Café Pro Tibet, do instalací výstav, do našich prodejních stánků nebo do administrativní činnosti. Můžete se ale také podílet na propagování našich projektů formou letáků, bannerů či sociálních sítí.

Pokud s námi budete opravdu pravidelně a dlouhodobě spolupracovat, pak je možné se dostat do užšího výběru dobrovolníků, kteří s námi vycestují do Himálaje. Tyto výjezdy se ale nekonají každoročně.

Kontakt: Mgr. Johana Krajčírová, email: johana@protibet.cz, tel. 737 533 031

Dobrovolníkem v zahraničí

V roce 2015 neplánujeme výjezd dobrovolníků do indického Himálaje.

Dobrovolnictví 2Pokud s námi budete opravdu pravidelně a dlouhodobě spolupracovat, pak je možné se dostat do užšího výběru dobrovolníků, kteří s námi vycestují do indického Himálaje. Do Tibetu dobrovolníky vůbec nevysíláme. Tyto výjezdy se nekonají každoročně. Naše organizace se totiž primárně nezaměřuje na pravidelné masové organizování krátkodobých dobrovolnických worcampů. Jak vidíme po deseti letech činnosti v Himálaji, větší smysl má přímá pomoc místním lidem formou našich ostatních projektů. Proto, pokud chcete opravdu pomoci, je potřeba začít u nás doma v České republice.

 

Postřehy našich dobrovolníků

Proč jste s námi jeli stavět klášterní školu?

Nikol: Mám především dobrý pocit, spoustu nových zážitků, přátel, zábavy a nový pohled na svět.

Káťa: Jsem ráda, protože je to okamžitá pomoc na místě, kde je jí potřeba.

Vojta: Do projektu jsem šel tzv. na blind a mým cílem bylo nechat se kardinálně překvapit a tady se můžu realizovat.

David: Přímo participuju na projektu, který je řízen z ČR. Najednou vidím pomoc hmatatelně a viditelně.

Jakub: Účast na tomto projektu mi přinesla také možnost přímého kontaktu s buddhistickým obyvatelstvem a nenucenou interakci.

Ludmila: Pro mě osobně je to splnění sen pobýt na úpatí Himalájí. Dále také uspokojení potřeby pomoci lidem, kteří to potřebují a vím, že mojí pomoci nezneužijí.

Káťa: Objevuji cizí kultury, získávám nové přátele, seznamuji se s odlišnými tradicemi. Prostřednictvím tohoto projektu mám možnost poznat místní obyvatele i z jiného úhlu než jen jako obyčejný turista.

Eva: Získávám nový pohled na část zeměkoule, o které člověk slýchává jen z doslechu.

Bára: Otevření kláštera se blíží a my spolu s mnichy začínáme vše zdobit. Okenní rámy září oranžovou barvou, budova chrámu dostala červený nátěr a nad okny vlají žluté záclonky, ve větru se třepotají pestré praporky plné modliteb…je to skvělé.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.