Projekt Otop na zimu

Projekt pomáhá zajistit dostatek tepla pro tibetské seniory z exilových vesnic v Ladakhu. Ve výškách kolem 3 600 metrů je nedostatek topného materiálu a senioři mají problém si jej dovolit i zajistit. Proto ve spolupráci s místními koordinátory a tibetskou exilovou vládou realizujeme projekt na distribuci topiva na zimu.

Certifikát Otop na zimu: Společně jim zatopíme

V zimě zůstává v Ladakhu snad jen pětina obyvatel a mezi nimi ti nejchudší, kteří nemohou vycestovat na jih za teplem.

Generace, která z Tibetu utekla v 60. letech, nyní dosahuje zasloužilého věku kolem 80 let. Mnoho seniorů je bez rodin, nebo zcela imobilních a bez cizí pomoci se nemohou o sebe postarat. Zima je v Ladakhu velmi krušná a trvá až 7 měsíců. Již tak mají mnoho problémů, jsou staří, nemocní, často osamělí a nemohou si zajistit vše, co potřebují, řádně se o sebe postarat. S nedostatkem tepla v domácnostech souvisí následné dlouhodobé zdravotní problémy, jako je bolest kloubů, oslabení zažívání a další zdravotní potíže.

Nemůžeme tento problém vyřešit kompletně, ale můžeme se pokusit sehnat prostředky na nákup topiva. Za věnované dary topivo nakoupí vedoucí vesnic a rozvezou stařečkům.

Díky Vám zaplane v Himálaji plamínek tepla v domácnosti stařečků.

Rok 2018: se podařilo vybrat 66 000,- na nákup otopu pro seniory v Ladakhu

Rok 2017: topivo na zimu pro 60 domácností starých Tibeťanů.

Rok 2016: jsme zpříjemnili zimu stařečkům z exilových kempů v Ladakhu. Průměrný věk babiček a dědečků byl 78,5 let. Tito senioři nemají děti ani rodiny, které by se o ně postarali, mají zdravotní či duševní potíže.

Při příležitosti #GivingTuesdayCZ jsme vytvořili kampaň Společně jim zatopíme, jejímž cílem je podpořit nákupem otopu na zimu tibetské seniory a zajistit jim dostatek tepla v himálajské zimě. Zatopit jim můžete i vy, podívejte se na web Darujme.cz. Děkujeme za vaši podporu.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.