Projekt Lékaři ProTibet

Projekt pomáhá v prevenci a léčbě nemocí tibetských dětí. Podporujeme prevenci nemocí, jako jsou žloutenka a tuberkulóza ve formě očkování a také následnou léčbu. Každý rok podporujeme rozličné projekty na základě aktuální situace a potřeby.

Certifikát Lékaři ProTibet: Prevence může zachránit život

Rok 2018: Lékárničky první pomoci do všech domovů 57 673 Kč, Radioviziograf 56 760 Kč, Léčba žloutenky 54 000 Kč, Nákup léků do kláštera v hodnotě 46 100 Kč

Rok 2017: Zajištěna léčba žloutenky B pro 15 osob v tibetských exilových vesnicích v Ladakhu

Rok 2016: Očkování žloutenky typu B v údolí Spiti.

Rok 2015: Předáno 39 800 Kč zajištěna léčba pro 7 dětí, jejich počet se nezvýšil. Zajištěno pravidelná preventivní vyšetření ostatních dětí.

Rok 2014: Zajištění léčby pro 8 dětí s tuberkulózou. Preventivní vyšetření dětí s podezřením na onemocnění tuberkulózou či žloutenkou.

Chci přispět na Lékaře ProTibet

Když máte horečku, bolesti zubů nebo špatně vidíte, zajdete k lékaři, necháte se vyšetřit a on Vám pomůže. Mnoho tibetských dětí takovou možnost nemá. Děti i dospělí v odlehlých himálajských vesnicích doktory nemají. I kdyby se do nemocnice dostali, na léky a ošetření nemají peníze.

Aktuálně rok 2018

RADIOVISIOGRAFIE je metoda, která umožňuje rychlé pořízení kvalitního snímku oblasti zubu a čelisti. Při použití senzoru je ozářena pouze malá část těla a pacient je tak vystaven nízké dávce záření. Snímek je navíc ihned zobrazen na monitoru počítače a může být snadno vedena evidence pacienta bez papírové kartotéky a fyzických rentgenů.

Moc děkujeme vám všem, kteří podporujete naše zdravotní projekty. Má to smysl.

LÉKÁRNIČKY DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ

Díky darům jsme mohli pořídit lékárničky první pomoci do všech domečků, kde žijí děti i senioři. Personál a pěstounští rodiče prošli proškolením první pomoci a využití obsahu lékárničky. Jsme rádi, že nyní bude nebezpečí ohrožení zdraví minimalizováno.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.