V údolí Spiti v severoindickém Himálaji realizujeme několik našich projektů. V rámci Adopce ProTibet podporujeme klášterní školu Ki, klášterní školu Komik, ženskou klášterní školu Kowang a ženskou klášterní školu Pin. Mimo to posíláme školní pomůcky pro děti z Demulu, zabýváme se zdravotní situací a dokončujeme stavbu ženské klášterní školy.

Údolí Spiti je sice odlehlým, ale kouzelným místem s tradičními hodnotami a kulturou. Podívejte se sami, jak to ve Spiti a ve škole v Demulu vypadá.

Spiti je místem, kde se stále udržují tradice a tibetská kultura, můžete zde navštívit i některý z tradičních festivalů, které se konají ve většině klášterů. Takový festival se konal i v září v klášteře Komik a měli ho možnost navštívit i mníšci, které podporujeme.

 

Ve Spiti spolupracujeme mimo jiné s nadací Sapan Foundation, která mnohé z projektů iniciovala a pracuje na rozvoji údolí Spiti. Zaměřuje se především na vzdělávání, ale také na zachování tradičních hodnot.

Jedním z členů Sapan Foundation je i mnich Gatuk Chhopel, který v říjnu navštívil Českou republiku. Gatuk se ve spolupráci Fora 2000 a organizace Spiti Sapan zúčastnil Festivalu demokracie a debatoval o výzvách ve Spiti. Pokud Vám debata unikla, podívejte se na krátký příspěvek.

Zveřejnil(a) Radun Luhačovický dne 9. říjen 2017