Vážení přátelé, díky vám jsme mohli i v roce 2018 měnit život tibetským dětem, seniorům i nomádům. Množství pomoci, kterou jsme schopni Tibeťanům v indickém Himálaji zajistit každým rokem roste a my se stáváme největším poskytovatelem finanční pomoci Tibeťanům v ČR a na Slovensku. Co se nám společně tedy podařilo?

V minulém roce jsme na všechny projekty celkem poskytli 3 781 460 Kč. A co to přesně znamená?

Ladakh

Díky Vám jsme mohli podpořit kláštery v Ladakhu a příbuzné kláštery v jižní Indii částkou – 317 000 Kč.

Podpořili jsme společně seniory v exilových kempech částkou – 300 000 Kč. Pořídili jsme jim otop na zimu v hodnotě – 66 000 Kč.

Podpořili jsme společně vzdělání tibetských dětí v nomádských oblastech v tříměsíčním programu částkou – 35 200 Kč.

A co je důležité, pomohli jsme předejít kalamitě úhynu nomádských stád koz nákupem krmiva v hodnotě – 201 000 Kč.

Exilové vesnice

V exilových vesnicích jsme podpořili děti i seniory se zaměřením na každodenní potřeby a na zdravotní péči. Společně jsme podpořili tibetské děti v Tibetan Homes Foundation částkou – 1 151 760 Kč. Tato částka pokryla náklady na vzdělání dětí, jejich stravu, učebnice a oblečení a také platy učitelů.

Seniory jsme podpořili částkou – 262 000 Kč. Tato podpora zajišťuje každodenní potřeby včetně zdravotní péče a pomůcek, které jsou ve stáří pro seniory nezbytné jako naslouchátka, chodící hole nebo kolečková křesla.

Pro zubní ordinaci jsme pořídili radiovisiografický přístroj a tak má 2500 lidí exilové vesnice zajištěnou kvalitní dentální péči. V rámci podpory exilových vesnic se podařilo zajistit i nákup 53 lékárniček první pomoci do všech domovů jak pro děti tak seniory. 

Pro tibetské seniory v domovech u města Dharamsala a v jižní Indii jsme získali částku – 122 000 Kč.

Do exilové vesnice Tibetan Children Village se podařila distribuovat částka – 202 000 Kč na podporu dětí a jejich potřeb.

Údolí Spiti

V rámci projektu Adopce ProTibet jsme podpořili vzdělání malých buddhistických mníšků a mnišek částkou – 1 021 000 Kč.

Podporu klášterů a tradičního vzdělání orientujeme v oblastech údolí Spiti v posledních letech se zaměřením na podporu ženských klášterů.

Také jsme si uvědomili potřebu podpory lékařské péče. Zejména v oblasti léčby žloutenky jsme uvolnili – 45 000 Kč.

Místní vysokohorská škola Demul byla podpořena částkou – 103 000 Kč.

Zpět K Vám se nesou nejen přání štěstí a modlitby za dlouhý život, ale hlavně vděčnost, přátelství a vzájemnost.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.