Při příležitosti konference Forum 2000 byla 9. října oficiálně zahájena činnost Parlamentní skupiny přátel Tibetu. 

Z iniciativy poslankyně Dany Balcarové a poslance Marka Bendy z ODS byla v září ustavena Parlamentní skupina přátel Tibetu, která byla za účasti předsedy Tibetské exilové vlády Lobzanga Sangaye.

Cílem Parlamentní skupiny přátel Tibetu je poukazovat na možná řešení tibetské otázky a připomínat, že umlčování dialogu bývá mnohdy kontraproduktivní. Skupina, která je společnou platformou členů Poslanecké sněmovny a Senátu, čítá již více než pět desítek členů. Je tak největší skupinou přátel na půdě českého Parlamentu.

Činnost Parlamentní skupiny přátel Tibetu byla zahájena v úterý 9. října v prostorách Senátu Parlamentu České republiky (Zelený salonek, Kolovratský palác, Valdštejnská 154/10). Vystoupili zástupci Parlamentní skupiny přátel Tibetu, Mikuláš Peksa (Pirátská strana), Jitka Seitlová (KDU-ČSL), Karel Schwarzenberg (TOP 09), ředitel Nadace Forum 2000 Jakub Klepal a předseda Tibetské exilové vlády Lobzang Sangay.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.