Začal rok 2019, takže je čas si říct, co nás v tomto roce čeká. Jak bude probíhat Adopce ProTibet, co nabídne Festival ProTibet nebo jaké priority jsme si stanovili v oblasti rozvojové pomoci?

Adopce ProTibet

Naše podpora bude opět zaměřená na Tibeťany v indickém exilu, exilové vesnice, kláštery i domovy pro tibetské seniory. V pravidelné podpoře je díky projektu Adopce ProTibet podporováno 590 osob. Doufáme, že se jejich řady díky dárcům rozšíří. Nově přijmeme do podpory mnichy z Tibetan Children Village v Gopalpuru. 

Adopce ProTibet – Korespondence

Každý dárce zapojený v projektu Adopce ProTibet bude mít příležitost poslat dopis, termínově do konce dubna. Za podporovanými Tibeťany se vydáme v létě v období červen/červenec /srpen, přivezeme vám jejich odpovědi, které budete moci očekávat do konce září. Zároveň vás budeme informovat o měnících se kritériích odesílání dopisů a pravidel dopisování.

Rozvojová pomoc 

V našem působení se zaměříme na zdravotní podmínky osob, které přímo čelí zdravotním problémům a rizikům. Budeme se snažit podrobněji zmonitorovat reálnou situaci na místech našeho působení, abychom tomu mohli přizpůsobit zaměření našich projektů. Zaměříme se na zásobování léky v odlehlých oblastech Himálaje a na lékařské prohlídky a zdravotní osvětu. 

Tibetská moudrost 

Zorganizujeme události, které se budou svým tematickým zaměřením přibližovat filosofii tibetského buddhismu. Témata budou přednášet kompetentní učitelé. 

Kultura

V rámci Festivalu ProTibet budete moci navštívit mnoho zajímavých přednášek, výstav a zhlédnout mnoho filmů. Také přivítáme mnoho zajímavých hostů: Tibeťanky Kalsang a Lhamo Kyipa, prof. Mgr. Martin Slobodník, PhD., Geshe Jeshe Dawa, Geshe Tenzin Dhargye, Lukáš Chmelík, Prof. PhDr. Olga Lomová, CSc, PhDr. Zuzana Ondomišiová  nebo Viliam Poltikovič. 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.