Rozhodli jsme se změnit vizuální styl MOSTu ProTibet. Bylo potřeba sjednotit prvky a vytvořit jednotný celek, který bude reprezentovat, kdo jsme, co děláme a čeho chceme dosáhnout. Přečtěte si, co nás k tomu motivovalo a jak to probíhalo.

Dlouho jsme přemýšleli nad tím, jak změnu, ke které nás to táhlo, uchopit. Původní stav našeho vizuálního stylu byl roztříštěný, nejednotný, chyběla tomu jednotící myšlenka a odpověď na otázku, proč je vizuální styl zrovna takový. Bylo to dáno historickým vývojem – kombinovaly se nápady bez jednotné myšlenky. Řekli jsme si, že to chceme změnit a jednoznačně si říct kdo jsme, co děláme dobře, za čím si stojíme a to vše v novém stylu vyjádřit. Ukázat, v čem jsme dobří. Získat novou energii. A předvést, že už nejsme začátečníci. Jsme profesionálové.

 

 

 

 

 

Původní vizuální styl dostatečně nereflektoval to, co jsme dokázali a na co jsme hrdí. To jsme se rozhodli změnit. Chtěli jsme získat nový styl, který by nás reprezentoval a ve kterém bychom se cítili dobře a byli na něj hrdí. Chtěli jsme najít něco, co máme všichni společného.

 

Jedním z hlavních prvků je mrak, který symbolizuje volnost, nespoutanost a má pěkný tvar – kulatý a jemný. Tibet bývá označován jako střecha světa, nad ním už jsou jen mraky a nebe. Do Himálaje pravidelně létáme – jsme jako vítr a dynamika je nám vlastní. Mrak je symbol, na kterém jsme se spontánně všichni shodli a který nám Himálaje a jejich atmosféru připomíná.

Důležitým prvkem je žlutá barva. Barva kamene, barva země. Jedná se o poutací prvek, svítící žlutá poutá pozornost. Hledali jsme symbol, ve kterém jsme ukotveni, a z hledání vyšel pískový kámen přivezený z Himálaje. Tvořili jsme a hráli si se žlutou barvou, až jsme získali jasnou žlutou, která je jako slunce, plná života a radosti.

A posledním neméně důležitým prvkem je písmo. Ponechali jsme červenou barvu, která nás provází od začátku. Symbolizuje nás i Tibet – červená roucha mnichů najdete v každé tibetské vesnici. Písmo je moderní s tvrdými a pevnými liniemi, bez okrasných detailů. Je symbolem ukotvení, pevnosti a svázanosti se zemí. Slouží jako přímý kontrast k obláčkům.

Za pomoc při tvorbě nového vizuálu děkujeme Filipu Zajacovi, jehož odborné znalosti nám pomohly nasměrovat změnu tím správným směrem.

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.