Naše organizace MOST ProTibet zajišťuje významnou českou pomoc v Himálajích severní Indie. Během svého 15ti letého působení jsme předali tibetským emigrantům již téměř
30 milionů Kč a ovlivnili tak tisíce osudů. Každý rok v březnu organizujeme v ČR Festival ProTibet. Děláme maximum pro zlepšení životní situace dětí, seniorů, nomádů, mnichů a mnišek a Vy nám s tím můžete pomoct. Ptáte se jak?

 1. Staňte se naším DOBROVOLNÍKEM v ČR. Můžete se zapojit např. do organizace Festivalu ProTibet, do instalací výstav, do prodeje na festivalech zaměřených na cestování nebo životní styl nebo do administrativní činnosti. Můžete se podílet na propagaci našich projektů formou letáků, bannerů či sociálních sítí.
 2. Staňte se DOBROVOLNÍKEM v INDII. Dobrovolnictví v zahraničí zahrnuje výuku angličtiny v dívčí klášterní škole. V minulých letech učili dobrovolníci v klášterní škole Kowang v údolí Spiti, letos je možnost se vypravit do klášterní školy v údolí Pin.
 3. Adopce ProTibet. V SOS vesničkách v Indii žijí tisíce tibetských dětí a seniorů, kteří jsou zcela závislí na darech ze zahraničí. Díky adopci jim zajišťujete kvalitní jídlo, oblečení, lékařskou péči, lékařské pomůcky pro seniory a kvalitní vzdělání pro děti. Adopce se zaměřuje i na několik klášterů, kde Vaše příspěvky pokrývají vzdělání a náklady na stravu, oblečení, lékařskou péči a důstojný život mnichů a mnišek.
 4. Klub ProTibet je pro všechny, kterým se naše rozvojové projekty líbí a chtějí se zapojit do jejich podpory pravidelným darováním například 100 Kč měsíčně. Výši finanční podpory si můžete zvolit sami! Prostředky se rozdělují každoročně rovným dílem na projekty v Tibetu (1/3), v Indii (1/3) a také projekty v České republice (1/3).
 5. DARUJME.CZ. Využijte portál https://www.darujme.cz/organizace/185 , kde naleznete naše aktuální kampaně. Ať už raději podpoříte tradiční život nomádů, topení pro staříčky na zimu nebo zlepšení lékařské péče pro mnichy v odlehlých oblastech, jakákoliv pomoc je velmi ceněna.
 6. DMSka. Jak to funguje? Stačí poslat SMS ve tvaru DMS TRV PROTIBET 30/60/90 na číslo 87777 a tím pak po celý rok budete pomáhat tibetským dětem. Pomoci můžete i jednorázově, stejně jednoduše. DMS PROTIBET 30/60/90 na stejné číslo.
 7. Certifikát ProTibet. Darujte dárek, který lidé skutečně potřebují. Lékařské vyšetření, učebnice, zdravotní pomůcky nebo živá koza pomůže zlepšit životní podmínky tibetských dětí, seniorů, mnichů a mnišek a nomádů z Himálaje. Jedním dárkem uděláte radost hned dvakrát. Pomůžete potřebným v Himálaji a k nákupu obdržíte certifikát či fotografii, které můžete věnovat jako netradiční dárek. Certifikáty seženete na https://shop.protibet.cz/dar-tibetu/ .
 8. Nakupte na našem E-SHOPu. Produkty, které Vám dovážíme z himálajských oblastí dělají radost nejen Vám, ale také Tibeťanům. Výtěžek nám pomáhá realizovat projekty nejen v Indii. www.shop.protibet.cz
 9. TSAMPA. Už jste vyzkoušeli naši tsampu? Víte jak je dobrá, zdravá a že pomáhá realizovat naše projekty? Jedná se o tradiční tibetskou surovinu, se kterou chceme seznámit i Českou republiku. Pomozte nám s tím. Ochutnávejte, posílejte nám recepty z tsampy, hostěte své přátelé a šiřte ji dál.
 10. Pomozte nám tvořit Festival ProTibet úžasný. Jste nějakým způsobem spojený s tibetskou kulturou? Tibetem? Jste cestovatel? Horolezec? Chcete mít přednášku, workshop, prezentaci fotografií, zkrátka cokoliv na našem festivalu? Dejte nám o sobě vědět.
 11. Mluvte o Tibetu, mluvte o MOSTu ProTibet.
 12. Sledujte a sdílejte naše sociální sítě. Na Facebook a Instagram se denně snažíme přidávat zajímavý, autentický obsah, který Vám přiblíží vše kolem MOSTu ProTibet. Čím více nás tu bude, tím větší dosah budeme mít i k dalším lidem. Lajkujte, komentujte, ptejte se, sdílejte – moc nám tím pomůžete.
 13. Máte firmu a mohli bychom spojit síly? Firemní partnerství je pro nás velmi důležité, snažíme se vždy najít cestu ke spolupráci, která zohledňuje zaměření firemního partnera. S MOSTem ProTibet můžete budovat svojí značku, ukázat svým zákazníkům, akcionářům nebo zaměstnancům, že Vám záleží na hodnotách, které zastáváme a podporovat smysluplné projekty v oblasti Himálaje. Můžeme Vám nabídnout dárky vyrobené Tibeťany pro Vaše zaměstnance nebo firemní partnery. Nebo preferujete logo své firmy na některém z darovacích certifikátů? Můžeme pro Vaše zaměstnance zorganizovat přednášku nebo promítání filmu, pro děti Vašich zaměstnanců můžeme zorganizovat workshopy. V prostorách Vaší firmy je možné také vystavit naši výstavu fotografií z Himálaje.
 14. Uspořádejte ve Vašem městě VÝSTAVU. Kontaktujte nás na info@protibet.cz
 15. Uspořádejte pro děti ve škole WORKSHOP. Pokud to bude v našich silách, rádi jim přijedeme popovídat o Tibetu, o naší organizaci. Bude je to bavit.
 16. Uspořádejte v rámci nějaké akce veřejnou sbírku. Můžete si vybrat projekt, rádi Vám s tím pomůžeme.
 17. Pokud Vás napadne COKOLIV jiného, neváhejte nás kontaktovat a něco vymyslíme:-)

ཐུགས་རྗེ་ཆེ

DĚKUJEME. Bez Vás by to nešlo.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.