Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2019 ve Čkyni. Těšíme se na vaši návštěvu některé z festivalových akcí. #FPT19 #festivalprotibet #NEokupaci

Festival ProTibet 2019 ve Čkyni připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu. 

Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Čkyně  se stane jedním ze 60 míst, které připomenou 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Přijďte říct #NEokupaci na některou z akcí. Těšíme se na vás.

17. března od 19:00 Expediční klubovna Brno Promítání filmu Pawo
18. března od 19:00 MOST ProTibet – Jak fungují projekty na podporu tibetských komunit (přednáší Tomáš Přichystal), po skončení přednášky film – Kauza Tibet

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.