Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2019 v Ústí nad Orlicí. Těšíme se na vaši návštěvu festivalové akce. #FPT19 #festivalprotibet #NEokupaci

Festival ProTibet 2019 v Ústí nad Orlicí připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu. 

Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Ústí nad Orlicí se stane jedním ze 60 míst, které připomenou 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Přijďte říct #NEokupaci na některou z akcí. Těšíme se na vás.

Program Festivalu ProTibet 2019 v Ústí nad Orlicí:

Čt 7. března 2019 – Ne 9. června 2019 Městské muzeum Ústí nad Orlicí
17. listopadu 72
Výstava Ladakh
Výstava fotografií znázorňuje Ladakh neboli „Malý Tibet“ z různých úhlů. Seznámíte se
s krásou a majestátností Himálaje, přiblížíme Vám místní kulturu a zvyky a také seznámíme s lidmi, kteří v těchto vzdálených oblastech žijí, od nomádů na pláních po buddhistické mnichy.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.