Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2019 v Třebíči. Festival se koná 14. března 2019. Těšíme se na vaši návštěvu některé z festivalových akcí. #FPT19 #festivalprotibet #NEokupaci

Festival ProTibet2019 v Třebíči připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu. 

Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Třebíč se stane jedním ze 60 míst, které připomenou 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Přijďte říct #NEokupaci na některou z akcí. Těšíme se na vás.

Program Festivalu ProTibet 2019 v Třebíči:

Čt 14. března 2019, 19:00 Trumpetka
Pokorného 18
Promítání filmu Kauza Tibet
Původní dokument organizace MOST ProTibet připomene 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.
Čt 14. března 2019, 19:30 Trumpetka
Pokorného 18
Promítání filmu State of Control
Američtí filmaři cestují v Číně a Tibetu a jejich cílem je setkat se s předními tibetskými aktivisty, kteří riskují svůj život, aby protestovali proti útlaku čínské vlády. Všechen jejich pohyb je monitorován, což vede k hotelovým útokům, krádežím vybavení a kybernetické špionáži.

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.