Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2019 v Šumperku. Festival se koná 10. a 16. března 2019. Těšíme se na vaši návštěvu festivalových akcí. #FPT19 #festivalprotibet #NEokupaci

Festival ProTibet 2019 v Šumperku připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu. 

Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Šumperk se stane jedním ze 60 míst, které připomenou 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Přijďte říct #NEokupaci na některou z akcí. Těšíme se na vás.

Program Festivalu ProTibet 2019 v Šumperku:

Ne 10. března 2019 Literární vinárna Bukowski
nám. Míru 22
Promítání dokumentu Cesta vede do Tibetu
Mezinárodními cenami ověnčený snímek vypráví o nelidských podmínkách při stavbě gigantického díla, silniční magistrály z Tibetu přes nejvyšší hory světa.
Ne 10. března 2019 Literární vinárna Bukowski
nám. Míru 22
Tsampový workshop
Tsampa je tradiční tibetský pokrm, který se vyrábí namletím praženého ječmene. Přijďte si vyzkoušet recepty z tohoto tradičního pokrmu.
So 16. března 2019, 20:20 Klášterní Kostel Zvěstování Panny Marie
Radniční 1662/8
Šumperská PechaKucha Night
Deset statečných osobností napříč obory i zeměkoulí, které Šumperský okrašlovací spolek oslovil na základě jediného kritéria. Tím je Inspirace. Sebevražedný formát 20 x 20, vnímavé publikum, afterparty. A jednou z osobností i náš Tomáš Přichystal.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.