Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2019 v Českých Budějovicích. Těšíme se na vaši návštěvu některé z festivalových akcí. #FPT19 #festivalprotibet #NEokupaci

Festival ProTibet 2019 v Českých Budějovicích připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu. 

Festival ProTibet 2019 v Českých Budějovicích probíhá i formou běžecké akce Běžím srdcem ProTibet – 60 kilometrů proti okupaci. Každým kilometrem si připomínáme 1 rok, který uplynul od povstání Tibeťanů ve Lhase.

Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

České Budějovice se stanou jedním ze 60 míst, které připomenou 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Přijďte říct #NEokupaci na některou z akcí. Těšíme se na vás.

Pá 8. března 2019, 18:00   STÁNKOVÁNÍ – PETICE – převýchova tibetských dětí, Ujgurská studentka zmizela
So 9. března, 17:00 Horká vana, České Budějovice Tsampový workshop 
Tsampa je tradiční tibetský pokrm, který se vyrábí namletím praženého ječmene. Přijďte si vyzkoušet recepty z tohoto tradičního pokrmu.
So 9. března 2019, 18:30 Horká vana, České Budějovice Promítání filmů o Tibetu, doprovodný program: společné malování mandaly (vhodné i pro děti)
Pá 15. března 2019, 18:00 Centrum setkávání, České Budějovice Přednáška s tibetským mnichem Geshe Yeshi Gawou
Přednáška tibetského mnicha Jak být šťastný díky buddhismu prozradí, jak snížit stres, zvládat negativní emoce a jak být v životě šťastnější.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.