Vážení přátelé,

dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2019 v Brně. Těšíme se na vaši návštěvu některé z festivalových akcí. #FPT19 #festivalprotibet #NEokupaci

Festival ProTibet 2019 v Brně připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu. 

Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Brno se stane jedním ze 60 míst, které připomenou 60. výročí událostí, které jednou provždy změnily Tibet a Tibeťany. Přijďte říct #NEokupaci na některou z akcí. Těšíme se na vás.

Program Festivalu ProTibet 2019 v Brně:

Ne 17. března 2019, 19:00 Expediční Klubovna Brno
Jezuitská 1
Promítání filmu Pawo
Mladý Tibeťan Dorje se dostává do exilu v Indii. Musí si vybrat mezi novým životem a bojem za svobodu Tibetu.
Po 18. března 2019, 19:00 Expediční Klubovna Brno
Jezuitská 1
Přednáška Jak fungují projekty na podporu tibetských komunit
Tomáš Přichystal z MOSTu ProTibet se podělí o zážitky ze svých himálajských cest za podporou tibetských komunit a představí, jak rozvojové projekty fungují.
Po 18. března 2019, 20:30 Expediční Klubovna Brno
Jezuitská 1
Promítání dokumentu Kauza Tibet
Dokument byl natočen speciálně pro 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Číňané tvrdí, že zbavili Tibet vlády teokracie a přinesli pokrok. Co na to Tibeťané?

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.