Indie, cestování

Chystáme se do Indie!

V těchto dnech vrcholí naše přípravy na cestu do Indie. Ani s přibývajícími cestami neopadá známá obava z toho, že člověk něco zapomněl a vzpomene si až v letadle na půli cesty. S prvním závanem letištního indického horkého vzduchu, obavy zmizí a na člověka padne místní nálada a idea, že se přece všechno zvládne a nic není problém.

A co bude třeba zvládnout tento rok?

Nejprve se vypravíme do Mussoorie navštívit děti i seniory z Tibetan Homes Foundation. Návštěva školních hodin je vždy takovým návratem do našich školních let a když jsme byli při poslední návštěvě vyvoláni z angličtiny, byla zkušenost úplná.

Naše cesta bude pokračovat do Dharamsaly, sídla tibetské exilové vlády, oficiální schůzky vystřídají milá setkání s dětmi z TCV, mnichy s kláštera Namgyal a seniory z Chauntra.

Poté už překročíme pomyslné hranice a skrze 5 000 sedla se dostaneme do malého Tibetu – Ladakhu, kde se v nomádských oblastech vypořádáme s nadmořskou výškou i rozpustilými kozami, setkáme se s mnichy i seniory z exilových kempů. A co nás čeká nakonec? Údolí Spiti, kde předáme nejen pomoc z projektu Buddhovy dcery.

 

Kde se dozvíte informace?

„Dnes spadl sníh na kabely, internet půjde, až to spraví“ nebo „Nejde elektřina, v elektrárně nikdo není“. S takovou informací se v Ladakhu a ve Spiti často setkáváme, proto během pobytu volíme co nejjednodušší cesty, jak vás informovat o projektech – fotografie najdete na instagramu (i na hlavních stránkách webu a blogu) a informace na našem facebooku.

A my se s Vámi těšíme na setkání zase od půlky srpna!

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.