mniši, klášter Namgyal

Přinášíme vám další novinku z Indie, tentokrát z kláštera Namgyal v Dharamsale.

Klášter Namgyal je osobním klášterem Jeho Svatosti dalajlamy v Dharamsale. V současné době podporujete ve studiu nejen buddhistické filozofie téměř dvacítku mnichů z tohoto kláštera.

A co je tedy nového?

Doposud neměli mniši k dispozici prostor k výuce moderních předmětů (matematika, vědy, angličtina apod.) a kvůli tomuto studiu navštěvovali školu spadající pod TCV Dharamsala (Tibetská dětská vesnička).

Nyní je však dostavěna nová klášterní budova a mniši tak budou moci studovat všechny předměty v klášterním prostředí.

„Cílem je zprostředkovat mladým mnichům kvalitní vzdělání moderní i buddhistické a poskytnout jim příjemné studijní podmínky v prostředí kláštera.“ (z dopisu Tenzina Choklanga, sekretariát kláštera)

Namgyal dopis

Klášter Namgyal
Byl založen v letech 1440-1480 druhým dalajlamou. V současné době v něm žije téměř dvě stě mnichů, kteří se zabývají studiem hlavních buddhistických nauk a zároveň studují i moderní předměty.

V květnu jsme také obdrželi novinky z Tibetan Homes Foundation v Mussoorie, kde dlouhodobě podporujeme v projektu Adopce ProTibet tibetské děti a tibetské seniory.

Děti dostaly dopisy od českých dárců. Jak na ně reagovaly?

To se dozvíte v článku na našem blogu! Přečíst článek.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.