Domov pro tibetské seniory (Old people´s Home) v Chanutře je jedním z domovů, které spadají pod Home Department, oddělení pro sociální záležitosti Tibetské exilové vlády (Central Tibetan Administration – CTA).

Domov v Chauntře je útulný a malý, žije tam přibližně 25 – 30 seniorů. Potýkají se s drobnými problémy, které se týkají konstrukčních záležitostí. Například příchodová cesta byla zcela nezpevněná. Nejdříve si mysleli, že to bude mít příjemný přírodní efekt, ale později se ukázalo, že je to pro stařečky nebezpečné, protože mohou uklouznout a zranit se.

Vedení plánuje nainstalovat venkovní světla, aby se obyvatelé mohli po večerech procházet na zahradě a mohli obcházet modlitební mlýnky, místo aby chodili jen po budově. Zvláště v zimě, kdy jsou dny krátké a je pro ně náročné být celou dobu uvnitř budovy.

Neposledním problémem bylo hospodaření s odpadovou vodou. Vzhledem k tomu, že hned vedle domova se nachází farma, kde se pěstují léčivé byliny, shánělo vedení prostředky na vytvoření řádné sítě pro odpadní vody, které by zabránilo znehodnocení přilehlé půdy pro pěstování bylin.

Chci pomoci tibetským seniorům

V průběhu roku vedení domova pro stařečky vytváří program, různé oslavy a snaží se jim život zpestřit. Samozřejmostí jsou každodenní společné modlitby a oslavování významných buddhistických svátků. Neustále se modlí, aby se Jeho Svatost dalajlama mohl vrátit do Tibetu. Vedle této nejdůležitější osoby v jejich životě se modlí za své dárce a všechny cítící bytosti.

Galerie

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.