Zimní škola pro malé nomády v roce 2022

Zimní škola pro malé nomády v roce 2022

Všechny děti mají mít přístup ke kvalitnímu vzdělání. To je naše heslo. Pro malé nomády z oblasti Čhangtang vysoko v Himálaji ale studovat v zimě není možné. Navíc drtivá většina jejich rodičů je negramotných, o procvičování doma se tedy nedá mluvit. 

Proto už dlouhá léta spolu se švýcarskou nadací Amma-la podporujeme zimní výuku pro téměř 160 dětí ve věku 6 – 16 let. Škola je rozdělena do několika tříd, dle věku a úrovně vzdělání. Společně se učí v malých, snadno sestavitelných dřevěných domcích s plastovou střechou a malými kamny uvnitř. Děti mají k dispozici psací potřeby, učebnice i sešity, jídlo a teplý čaj. Podpora pokrývá také platy učitelů. 

Při letní návštěvě nás ředitel Karma Khetup také požádal o peníze na nový generátor a projektor, který pomůže zkvalitnit výuku. Společnými silami se nám podařilo nakoupit oba za 22 915 Kč. Dalších 45 879 Kč pak pokrývá školní pomůcky, platy učitelů a jídlo pro děti. 

Dohromady jsme malým nomádům přispěli částkou 68 794 Kč.

Zimní škola začala 18.12.2022 a bude trvat do března. Děti se v tomto období zdokonalí v tibetštině, matematice a dalších důležitých předmětech. Ale především, a to ředitel Karma zdůrazňuje pokaždé, když spolu komunikujeme: „Vzdělání je nástroj, který rozbíjí začarovaný kruh chudoby a zmaru. Dává šanci. Děkuji Vám za to.“

Mnohokrát děkujeme za Vaši podporu. Jak to v zimní škole vypadá se dozvíte z videa a fotek pod článkem.

Jak to ve škole vypadá?

Jak to ve škole vypadá?

Zimní nomádská škola “Winter Tuition” je maličká, mobilní, je v ní teplo a skvělí učitelé. Malí nomádi se v ní naučí číst, psát a počítat a dostávají tak šanci přetrhnout generace chudoby. Pojďme jim dát možnost volby!

Most Pro Tibet

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT ŠKOLA PROTIBET

CHCI PODPOŘIT MALÉ NOMÁDY VE STUDIU

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter