Využití daru 2023 – Koza ProTibet

Využití daru 2023 – Koza ProTibet
Projekt Koza ProTibet podpoří každoročně desítky nejpotřebnějších nomádských rodin hluboko v indickém Čhangtangu.
Generace nomádů, kteří aktuálně žijí tradičním způsobem, stárne. Většina nomádů má nad 45 let a jejich děti se už nevrací. Ve spolupráci s exilovou vládou se snažíme podpořit komunity nomádů, kteří žijí pod hranicí chudoby.

V roce 2023 jsme je díky Vám podpořili částkou 290 000 Kč a nakoupili jsme ve spolupráci s exilovou vládou 204 koz!

Na podzim roku 2023 jsme Vás informovali o situaci nomádských komunit v indickém Čhangtangu v článku na našem blogu. Díky Vašim darům jsme mohli nakoupit 204 koz pro 34 nejpotřebnějších rodin z 8 nomádských kempů v indickém Himálaji. A díky tomu mohou i nadále pokračovat v tradičním životě! 

Nomádi žijí vysoko v horách ve výškách nad 4 500 m n.m. v nepředstavitelně drsných podmínkách a všechno, co vlastní, se vejde do jednoho stanu. Aby přežili, potřebují před stanem ještě stádo koz a ovcí. Počet koz ale nesmí u jednoho stáda klesnout pod kritickou hranici zhruba 30 kusů. Stáda jsou jejich život. Dávají jim vlnu, mléko, otop na zimu. My jsme díky vám podpořili ty nejpotřebnější nomádské rodiny, které tak mohou zůstat na horách, kam patří. Vděčnost a pokoru těchto lidí jsme pocítili na vlastní kůži v létě, kdy jsme se s nimi sešli v jejich vesnicích vysoko v Himálaji. Děkujeme vám všem, kteří se do projektu zapojujete a zásadně tak měníte životy těchto mírumilovných lidí. 

Tibetští nomádi v indickém Čhangtangu

Nyní se s Vámi chceme podělit o výsledky Vaší úžasné pomoci. Dokázali jste reagovat na naše výzvy na podporu 60 nomádských rodin a během pár týdnů se nám podařilo díky Vám nasbírat potřebné prostředky.

Rodinám do Changtangu jsme v prosinci 2023 zaslali 290 000 Kč a oni mohli nakoupit 204 koz.

Central Representative Office (CRO) nám poskytli report, který s Vámi sdílíme.

Kde pomáhal projekt Koza ProTibet

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter