THF je opět plné dětí

THF je opět plné dětí

S velkou radostí hlásíme úspěšný návrat studentů do Tibetan Homes Foundation (THF). Stejně jako ostatní školy v Indii, byla i THF zavřená po celý minulý akademický rok v souladu s opatřeními proti covidu-19.

Vzhledem k důležitosti zkoušek nejstarších studentů, které budou celostátně probíhat v květnu, byla škola úspěšně znovu otevřena 3. března pro studenty 10. a 12. tříd. V těchto dnech probíhalo koučování dětí odborníky, různá sezení a probírání předmětů navázaných na dané zkoušky.

Pokud vše proběhne podle plánu sestaveného radou školy, na začátku května započne nový akademický rok také pro děti 6. třídy a starší.

„Bylo skvělé přivítat naše studenty po pandemii ve škole a rádi bychom se s vámi o to podělili.“ napsal nám zástupce THF a zároveň přiložil zprávu s fotkami dětí, jejíž překlad do češtiny naleznete níže.

ChildrentoSchoolafterCovid

překlad:

19. února byla do školy přijata první várka studentů, přesněji 81. 24. února jsme přijali druhou skupinu, 98 studentů. Obě tyto skupiny tvoří studenti, kteří žijí se svými příbuznými mimo stát Uttarakhand. Dle nařízených opatření vydanými ministerstvem školství jsou tyto děti povinny zůstat 7 dní v karanténě v ubytovacích zařízeních THF. Připravili jsme proto 15 hostelů, kde byli děti zhruba po 10 – 11.

Zároveň se děti dvakrát podrobily PCR testování na koronavirus, první test proběhl 3. den karantény a druhý test proběhl poslední den jejich karantény. Bylo to pro nás velmi náročné, neboť i jen jedno pozitivní dítě by představovalo problém.

Třetí a čtvrtá skupina dětí vracející se do školy byla už tvořena dětmi žijícími ve státě Uttarakhand a na ty se již povinná karanténa nevztahovala. Celkem tedy 57 dětí bylo školními autobusy, pro větší bezpečnost, dopraveno zpět do školy.

Děkujeme našemu šestičlennému covidtýmu, který tvrdě pracoval, aby zajistil vše potřebné.

 

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter