Stipendia pro nadané mladé studenty

Stipendia pro nadané mladé studenty

Podpora navazujících studií mladých studentů je nesmírně důležitá. Tibetan Homes Foundation podporuje 290 studentů na vysokých školách po celé Indii. V letošním roce jich přibude 80-90 nových. Průměrné školné jednoho studenta na jeden rok je 20 000 Kč. Pojďme jim v tom pomoci!

Tibetan Homes Foundation je škola, kde bychom si přáli studovat. Je plná zapálených a tvrdě pracujících učitelů, účelného a praktického vybavení a v neposlední řadě skvělé party dětí a mladých lidí. Vzdělávání je opravdu na vysoké úrovni, což jenom potvrzují výsledky studentů v celostátních zkouškách. V posledních letech má škola téměř 100% úspěšnost. 

Funguje vcelku podobně jako naše vzdělávání. Děti vystudují základní školu, kde se až do 5. třídy učí v tibetštině. Od 6. třídy přecházejí všechny předměty do angličtiny. Až do 9. třídy je vzdělávání obecné a pro všechny stejné. Od 10. třídy si mladí studenti volí mezi třemi obory – přírodní vědy (matematika, fyzika, chemie, biologie…), humanitární vědy (psychologie, sociologie, jazyky, filosofie…) a business (ekonomie, účetnictví, marketing, management…). Ve vybraném oboru se nadále profilují po dva roky a celé studium v THF zakončují celostátní zkouškou, obdobou naší maturity.

Ze školy vycházejí chytří, vzdělaní a pilní mladí lidé, kteří by mohli a měli pokračovat ve studiu na univerzitách. Jenže na to nemají peníze. THF se nadále snaží je podporovat, ale finance, ze kterých provozují celé své fungování, jim na to nestačí. 

Slečna Choelsum Lhamo. Studentka THF v Mussoorie a držitelka prestižní Gadehn Phodrang award, kterou vyhrála za nejlepší výsledky ve zkouškách. S cenou dostala také stipendium na medicínu. 

Úžasný pan zubař Kelsang Tsering, absolvent THF v Mussoorie a také Lékařské univerzity v Dillí. Pan doktor je sirotek, jako dítě byl velmi chudý a za to, kde je dnes, vděčí své píli, pracovitosti a také podpoře zahraničních dárců, díky kterým mohl vystudovat medicínu.

Mladí lidé, ze kterých by mohli být vystudovaní lékaři, sestřičky, inženýři, programátoři nebo třeba biologové, jdou raději na dvouletý kurz pomocné síly v nemocnici, protože studium medicíny je drahé a bohužel v dané situaci nedosažitelné. A to je obrovská škoda!

Pojďme to změnit. Zapojte se do Školy ProTibet a podpořte další vzdělání báječných mladých lidí.

Most Pro Tibet

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT ŠKOLA PROTIBET

Věřím v jejich nadání a pomůžu

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter