Radimův knižní tip #7 – Z rebela mnichem

Radimův knižní tip #7 – Z rebela mnichem

Radim za svůj život přečetl stovky knih. A byla by škoda, kdyby si to nechal pro sebe. Každý měsíc Vám přineseme jeden jeho tip. Některé knihy najdete i na našem eshopu, jiné je třeba sehnat jinde, ale všechny stojí za to přečíst. Dnes o tom, jak strávit celý život jako na líbánkách.

Lama Ješe Losal Rinpočhe: Z rebela mnichem

Opat skotského kláštera v Samjä-ling Lama Ješe Losal Rinpočhe rekapituluje s optimismem a humorem svou neuvěřitelnou životní pouť. Vyrůstal v malé tibetské vesničce, kde se proháněl s ostatními dětmi po polích a horách. Pásl jaky a snažil se lítat na supech, kteří ho ale vždy shodili. . .

Po obsazení Tibetu Číňany se snaží uprchnout do Indie. Skupinu tří set lidí napadnou čínské oddíly a do bezpečí se tak dostane pouze třináctičlenná skupinka. . .

V USA zažil divoká šedesátá léta a nevázaný život hippies vycházející z generace beatniků. . .

Ve svých 37 letech požádal 16. Karmapu, aby ho vysvětil na buddhistického mnicha. . .

Na své životní pouti si postupně začíná uvědomovat sílu dharmy (učení o tom „jak se věci, ve skutečnosti, mají“):

Nikdo z nás nežije izolovaně. Propojenost je pro naše bytí klíčová, izolace je blud. Nic neexistuje samo o sobě, ani my.

Svoboda netkví v porušování pravidel, ale v naučení mysli vidět věci takové, jaké jsou.

Během každodenního života máme obvykle pocit, jako bychom se aktivně zapojovali do „reality“, přitom ve skutečnosti náměsíčně procházíme světem vytvořeným naší vlastní myslí.

Podle dharmy není nikdy žádný důvod cítit se nemístně, ani slabě, protože naše pravá podstata je ryzí, celistvá a svobodná.

Most Pro Tibet

Lama Ješe Losal Rinpočhe: Z rebela mnichem

KOUPIT KNIHU

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter