Radimův knižní tip #6

Radimův knižní tip #6

Radim za svůj život přečetl stovky knih. A byla by škoda, kdyby si to nechal pro sebe. Každý měsíc Vám přineseme jeden jeho tip. Některé knihy najdete i na našem eshopu, jiné je třeba sehnat jinde, ale všechny stojí za to přečíst. Dnes o tom, jak strávit celý život jako na líbánkách.

Bruce H. Lipton: Líbánkový efekt, aneb jak vytvořit nebe na zemi

Začal nám nový školní rok. A tak jsem protentokrát obrátil pozornost do akademických kruhů a vybral knihu od doktora biologie Bruce H. Liptona, který je uznávanou vůdčí osobností snahy o překlenutí vědy a ducha (je také autorem bestselleru Biologie víry).

Autor nás populárním způsobem seznamuje s kreativní vědomou myslí a podvědomou myslí.

Vědomá mysl je sídlem naší identity, není omezená časem, dokáže vidět do minulosti i do budoucnosti. Zvládá zpracovat 40 impulzů za sekundu.

Podvědomá mysl je vždy v přítomném okamžiku, dokáže zpracovat čtyřicet milionů nervových impulzů za sekundu a ovlivňuje mnohem více naše chování než mysl vědomá. V kritických situacích, jako je smyk auta na silnici, nás řídí pomocí reflexů. Je také zodpovědná za podvědomý výběr našeho partnera a za naše chování. Pokud nejsme s výběrem partnera a našim chováním spokojeni, pak autor radí podvědomou mysl a její zažité stereotypy přeprogramovat . . .

Na závěr jsem z knihy vybral ještě jednu radu, která se mi moc líbí: „Pokud se pohádáte se svým partnerem, na kterém vám záleží, běžte do koupelny, podívejte se do zrcadla a řekněte si nahlas: Chci mít pravdu, nebo lásku?“

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter