Radimův knižní tip #3

Radimův knižní tip #3
Radim za svůj život přečetl stovky knih. A byla by škoda, kdyby si to nechal pro sebe. Každý měsíc Vám přineseme jeden jeho tip. Některé knihy najdete i na našem eshopu, jiné je třeba sehnat jinde, ale všechny stojí za to přečíst.

Marlo Morganová: Poselství od protinožců a Poselství z věčnosti

 

Americká lékařka a přírodní léčitelka Marlo Morganová pracovala několik let v Austrálii na projektu preventivní lékařské péče. Zároveň se seznámila s původním australským obyvatelstvem, které ji bylo inspirací pro sepsání 2 knih. Sama však říká, že nemluví za australské domorodce obecně, ale pouze za jeden malý pouštní kmen Opravdových Lidí.

V Poselství od protinožců se vydává s kmenem Opravdových Lidí na 3měsíční „toulku“ napříč Australským kontinentem. Původně se domnívá, že by jim mohla předat nějaké informace. Nakonec zjistí, že celou dobu učili pouze oni ji samotnou. Zde je pár ukázek.

„Obřady, které ten den vykonali, byly zkoušky. Ty jim ukázaly, že mě mohou přijmout a že jsem hodna poznání, které mi mělo odhalit skutečný vztah lidí k viditelnému i neviditelnému světu a rozměr, z něhož pocházíme a kam se všichni navrátíme. Měla jsem pochopit své vlastní bytí.“

„Podle Úty mohou Opravdoví Lidé používat telepatii právě proto, že nikdy nelžou, nikdy nevysloví ani ten nejmenší výmysl, polopravdu, natož hrubou lež. Prostě nikdy nelžou, a proto nemají co skrývat. Jsou to lidé, kteří se nebojí otevřít svou mysl a vyměňovat si volně informace.“

„Opravdoví lidé si nemyslí, že mají hlas k tomu, aby mluvili. Mluvit mohou hlavou a srdcem. Když používáme k hovoru hlasu, upadneme do nicotných, nepotřebných a méně duchovních rozhovorů. Hlas je určen ke zpěvu, k oslavě a k léčení.

„Podle toho, co mi domorodci řekli, slovo snění se vztahuje k různým stupňům vědomí. Rozlišují snění předků, které z myšlenek stvořilo svět, snění mimo tělo, což je něco jako hluboká meditace, snění ve dne a snění ve spánku.“

„Řekla jsem jim, že ve Spojených státech se zajímáme o sport do té míry, že platíme sportovce lépe než učitele. Řekla jsem jim, že jim předvedu hru. Postavíme se všichni do řady a poběžíme co nejrychleji. Ten, kdo poběží nejrychleji ze všech, zvítězí. Dívali se na mě napjatě krásnýma tmavýma očima a pak pohlédli jeden na druhého. Nakonec někdo řekl: Ale když jeden člověk vyhraje, všichni ostatní prohrají. To má být zábava?

Ve druhé knížce Poselství z věčnosti se mladá domorodá žena, která byla vychována mezi bílými křesťany, snaží najít své ztracené kořeny, kulturu a filozofii svého lidu. Odpovědi našla při putování s kmenem Opravdových Lidí a nakonec je mohla předat i svému dvojčeti-bratrovi, o kterém vůbec nic nevěděla. Uvádím jednu ukázku.

„Jednou mi někdo řekl, že domorodí lidé se můžou stát neviditelnými. Jak se to dělá? Mohla bych se to také naučit? Není to žádný trik. Je to základní způsob života, který se vyvinul až ve schopnost zmizet, protož jsme si byli vědomi, že existují bojovníci a agresoři. Kdyby někdo přišel a chtěl ti ublížit, co bys mohla dělat? Jako příslušník kmene Opravdových Lidí nemáš žádnou zbraň. A i kdybys ji měla, nepoužila bys ji. Člověk si je přece vědom, že ovládá svou energii a že nemůže zemřít. Člověk je Věčnost. A tak ani ty nemáš pocit strachu. Také nepovažuješ osobu, která na tebe míří puškou, za zlou. Pro něho je jeho konání správné. On nepochybuje. . . Musíš si představit jiskřící světlo, duchovní energii, která vychází ze země, vniká ti do chodidel a do nohou a naplňuje celé tvé tělo. Každá buňka tvého těla se naplní touto dokonalostí. Vyšleš ji ven, namíříš ji proti muži s puškou. Nepohnula jsi ani svalem, ale přesto objímáš a zcela obklopuješ osobu, která ti chce vzít život. Poslala jsi mu porozumění, úctu a lásku. Miluješ tuto osobu a ne to, co dělá. Když bezpodmínečně přijmeš toho člověka a miluješ ho bez ohledu na okolnosti, probudí se nejhlubší rovina jeho vědomí. Vznikne konflikt mezi vědomím jeho ducha, který zná pravdu, a omezeným pozemským vědomím jeho mysli, jež se domnívá, že je schopen vraždy. . . Pokud si lovec sebe necení a má dojem, že na jeho existenci nikomu nezáleží, neuvidí nic. Někteří lovci vidí hady nebo divoké kance a řada z nich vypráví, že jsme prostě zmizeli. Iluze vznikne v oku pozorovatele.“

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter