Radimův knižní tip #14 – Ticho promlouvá

Radimův knižní tip #14 – Ticho promlouvá

Radim za svůj život přečetl stovky knih. A byla by škoda, kdyby si to nechal pro sebe. Každý měsíc Vám přineseme jeden jeho tip. Některé knihy najdete i na našem eshopu, jiné je třeba sehnat jinde, ale všechny stojí za to přečíst. Tentokrát o méně známém díle slavného Eckharta Tolleho – Ticho promlouvá.

Eckhart Tolle: Ticho promlouvá

 

Filozof a populární duchovní postava Eckhart Tolle se narodil v Německu, studoval v Londýně, učil v Cambridgi a nyní žije ve Vancouveru v Kanadě. Ve své knize čtenářům srozumitelným způsobem sděluje jednoduché, a přesto hluboké poselství duchovních mistrů.

Jeho nejznámější kniha je Moc přítomného okamžiku, kterou se proslavil po celém světě. Pro letošní léto jsem však vybral jeho další dílo Ticho promlouvá. Forma této knihy připomíná sútry staré Indie. Jsou to krátké aforismy a rčení bez rozvláčného rozvádění myšlenek. Není nutno celou knihu přečíst jedním dechem. Je lepší si vybrat jednu myšlenku a pobýt s ní chvíli sám v přítomném okamžiku.

V této knize najdete slova, která stejně jako každý opravdový učitel říkají: „Dívej se za nás, nedívej se na nás.“

Zde je malá ukázka:

„Je ticho pouhá nepřítomnost obsahu z hluku? Ne, ticho je inteligence sama – vědomí, z nějž se rodí veškeré formy. A jak by mohlo být toto vědomí odděleno od toho, čím jste? Forma, za kterou se považujete, vznikla právě z tohoto vědomí.“

„Ticho je jediná věc na tomto světě, která nemá žádnou formu. Konec konců to není věc a není z tohoto světa.“

„Všimli jste si, jak je květina klidná? Jak je obklopena polem ticha? Jakmile si ticho a klid, které z ní vyzařuje, uvědomíte, květina se stane vašim učitelem.“

Přeji nám všem klidné a ničím nerušené léto.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter