Využití daru 2023 – Rodina ProTibet

Využití daru 2023 – Rodina ProTibet

Report Ministerstva zahraničí tibetské ústřední vlády CTA (Central Tibetan Administration – Department of Health) ze dne 8.11.2023

Zodpovědná osoba:  Pema Youdon spolupracuje s organizací MOST ProTibet již více než 6 let. Zasílá zprávu o stavu p. Dhondupa.

Do fondu rodina dárci přispěli částkou 126 000 Kč. Na operaci jsme přispěli částkou 84 000 Kč.

„Pan Dhondup je rozvedený a svobodný otec dvou školou povinných dětí. Několik měsíců provozoval obchod se zimními svetry jako většina tibetských uprchlíků v Indii. 

V období monzunů v červnu 2023 jeho kolo dostalo na silnici smyk, což způsobilo nehodu a on se vážně zranil. Vnitřní krvácení do mozku bylo nutné operovat okamžitě. Všechny jeho malé úspory byly vyčerpány léčbou. Ocitl se tak na samotném dně. Musel se komplikovaně zotavovat po operaci mozku a neměl již žádné úspory.

V takových kritických fázích jeho života to byla organizace MOST ProTibet, která přišla na pomoc a podpořila jeho léčbu. Díky včasnému získání peněz na podporu mohl být jeho život zachráněn a jeho četné operace proběhly úspěšně. Protože operace byly velmi rozsáhlé, musela mu být jedna část lebky vyjmuta. Jeho životní a kognitivní funkce jsou naštěstí zachované.

Dnes jsme velmi rádi, že můžeme informovat všechny laskavé dárce MOST ProTibet o tom, že pomoc byla úspěšná a lidský život byl zachráněn díky včasné pomoci. Jeho fotografie jsou zde pro aktualizaci.“

Most Pro Tibet

Chci se zapojit do fondu "Rodina ProTibet"

Chci být součástí

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter