Oslava 63. výročí založení exilové vesnice TCV

Oslava 63. výročí založení exilové vesnice TCV

Dharamshala: Tibetská dětská vesnička TCV si 23. října 2023 připomněla 63. výročí od svého založení.

Po uvítacím projevu prezidenta TCV (Tibetan Children’s Villages) Sonama Sichoe a prezentaci školního vysvědčení předal úřadující Sikyong Kalon Dolma Gyari blahopřání CTA (Ústřední tibetské správy) školnímu společenství k milníkům.

Úřadující Sikyong pochválil vedení školy a fakultu za pokroky v poskytování holistického vzdělávání (celostní výchova) a péči o životy mnoha lidí. „Vzhledem k tomu, že si škola připomíná 63. výročí založení, navzdory okolnostem exilu, byly tyto školy klíčové pro zachování tibetského jazyka, náboženství a kultury.“ Kalon dále vyjádřil vděčnost nejstarší sestře Jeho Svatosti 14. dalajlamy Tsering Dolmy (nyní zesnulé) a mladší sestře Kasur Džecün Peda a také učitelkám a bývalým zaměstnancům za jejich významný přínos.

Studenti pak předvedli kulturní a kalistenické vystoupení (cvičení s vlastní tělesnou vahou) k pobavení shromáždění.

Naše poznámka: Holismus tvrdí, že všechny vědy (přírodní, sociální i humanitní) jsou pouze zkoumání vlastností jednoho velkého celku. Zájem holistické výchovy není dán jen vzdělavatelským úsilím (jistě úctyhodným), ale ideálem obecné nápravy věcí lidských, je podnícen snahou o hledání smyslu života, o zaujetí a zachycení celé osobnosti.

(Foto Tändzin Jigme/CTA na str. 2)

Zdroj: https://tibet.net/tibetan-childrens-village-commemorates-63rd-founding-anniversary/

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter