Operace hlavy pana Dhondupa

Operace hlavy pana Dhondupa
Monzunová Indie – červenec 2023
Na severu země deště způsobují masivní sesuvy půdy, které blokují průjezdy a paralyzují celé oblasti.
Exilová vláda – Tibetan Health Department – nás žádají o okamžitou pomoc v naléhavé zdravotní suituaci a nehody tibetského muže ze státu Karnataka. 
 
Pan Tsering Dhondup má 49 let. Žije v tibetském osídlení Mugod v kempu č. 5. Se svou ženou se rozešli v roce 2021, a od té doby pečuje o jednu ze svých dcer. Druhá žije s maminkou. 
 

Jeho jediným zdrojem příjmů jsou zimní drobné obchody v Ooty. Nemá rodiče, ale má jednu mladší sestru, která je také poměrně chudá. Společně a odděleně žijí s rodinou sestry v domku, který podpořila místní kancelář finanční podporou na nákup betonu, aby měli alespoň nějaké zázemí.

Kvůli monzunovému počasí nedávno panu Tseringovi na kluzké silnici v dešti uklouzlo kolo. Jeho hlava byla vážně zraněna a byl okamžitě hospitalizován v nejbližší nemocnici v Ooty. Byla mu provedena jedna operace hlavy, která ho stála více než 500 000 rupií. Všechny jeho úspory byly vynaloženy na léčbu. Lékaři musí provést ještě jednu operaci hlavy, která bude stejně nákladná, ale rodině pana Dhondupa již došly finanční zásoby a nemají odkud operaci zaplatit. Má silně poraněnou spodní čelist a krvácení do mozku. První zákrok je za ním, ale je nutné provést druhou velmi komplikovanou operaci. Jeho stav je velmi vážný.

Odložení operace ohrozí život pacienta.

Naše organizace díky fondu Rodina ProTibet zaplatila polovinu částky a nyní vybíráme druhou část, abychom ji okamžitě zaslali exilové vládě – odboru zdravotnictví. S nimi se také setkáme v rámci letní návštěvy v Dharamsale.

Zapojíte se s námi do záchrany života?

Most Pro Tibet

Pomůžeme otci dvou dětí?

Chci přispět na operaci

Poslední aktuality:

Červenec: Žádost exilové vlády o okamžitou finanční spoluúčast na rozsáhlé operaci hlavy

Konec července: Pan Dhondup se zotavuje z první operace, ale stav je velmi kritický a bez jistot 

Konec srpna: Druhá operace hlavy díky příspěvku proběhla včas a život pana Dhondupa je v bezpečí. Čeká jej dlouhá rekonvalescence a třetí operace.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter