Čistá voda, půl zdraví – Spiti

Čistá voda, půl zdraví – Spiti

Malí lámové z Kazy, mniši v klášteře Rangri a mnišky z ženského kláštera Kowang. Co je spojuje? Všichni spadají pod buddhistickou tradici Sakya, pocházejí ze Spiti a poslední dobou je trápí stejný problém. Špatné zažívání, časté virózy a společný jmenovatel, nedostatečně ošetřená voda.

Všechny tři kláštery používají levné, nekvalitní vodní filtry, pro které jezdí až do Čhandigaru. V Manali ani v údolí Spiti sehnat nejdou. Nějakou dobu fungují, všichni jsou zdraví a spokojení, ale po dvou – třech měsících se filtry zanesou a fungovat přestávají. S tím přichází zažívací potíže a různé nemoci. Kláštery musí sehnat peníze na další filtry a dva dny strávit v autě po cestě do Čhandigaru. A tak pořád dokola. 

Mniši a mnišky potřebují postavit zabudovaný kvalitní filtr vody, který vydrží roky a především, bude fungovat. Kvalitní, pitná voda a její dostatečný příjem je naprostý základ zdraví. 

Jeden filtr stojí cca 60 000 Kč, potřebujeme tři. Zapojte se do projektu Voda ProTibet a zlepšete někomu život. Děkujeme.

 

Most Pro Tibet

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT VODA PROTIBET

Chci klášterům ihned pomoci

Fotogalerie

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter