Malá Sonam je na operaci příliš slabá

Malá Sonam je na operaci příliš slabá

Přátelé,

tato zpráva se vůbec nepíše lehce. Malá Sonam operaci bohužel nepodstoupí.

Loni jsme díky Vaší pomoci poslali do Indie pro Sonam 156 909 Kč. Větší část peněz jsme si „vypůjčili“ z obecných darů, abychom mohli Sonam podpořit okamžitě a část peněz se nám již povedla vybrat zpět.

Bohužel jsme nyní dostali zprávu z Indie, že po několika vyšetřeních a spoustě cestování v hodnotě 33 900 Kč pan doktor vyhodnotil, že srdíčko malé Sonam je na operaci příliš slabé a žádná další léčba není možná.

Malá Sonam, které jsou nyní čtyři, žije s rodiči v Tutingu, což je velmi odlehlé místo v severovýchodní Indii blízko hranic s Tibetem. Silnice byly velkou část loňského léta zablokovány kvůli sesuvům půdy v této oblasti. Jakmile to bylo možné, jeli rodiče opět se Sonam k nejbližšímu lékaři (ten je ovšem vzdálen 800 km a 3-4 dny cesty přes hory). Během podzimu rodiče jeli se Sonam až do nemocnice v Dillí. Bohužel i tam lékaři potvrdili, že srdíčko Sonam je příliš slabé a pokud by podstoupili operaci, riskovali by její život. Rodiče se tedy rozhodli Sonam neoperovat.

Zbylá částka zaslaných peněz, konkrétně 123 009 Kč, byla převedena na účet zdravotnictví Tibetské exilové vlády a po dohodě s ministerstvem bude částka využita na nejurgentnější zdravotní problémy chudých Tibeťanů v Indii. O konkrétním využití částky včetně dokumentace nás bude Tibetská vláda průběžně informovat a my budeme tyto informace s Vámi sdílet.

Omlouváme se, že pro Vás nemáme lepší zprávy. Přesto Vám chceme ještě jednou velmi poděkovat za podporu malé Sonam.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter