Koronovinky z THF

Koronovinky z THF

Přišlo nám z Tibetan Homes Foundation:

Vážení naši milí příznivci,

doufáme, že když čtete tento dopis, jste všichni zdraví.

Tento dopis píšu s těžkým srdcem, protože situace zde v naší škole není dobrá. Dvacet sedm našich dětí a zaměstnanců bylo pozitivně testováno na COVID, včetně jednoho z pobočky Rajpur. Je to velmi bolestivý okamžik, kdy od nás byli naši blízcí izolováni do zóny zamezení šíření nákazy.

Děti se mohly nakazit při cestě ze svého domova, případy v Indii totiž ohromně narůstají a naše děti musí cestovat veřejnou dopravou. V den, kdy jsme se dozvěděli o první případů COVID v naší škole, byl vytvořen řídící výbor složený ze tří členů a pracovní COVID skupina složena ze sedmi členů.

Z místa Charlimount se stala zóna zamezení šíření nákazy, protože je to vzdušné, prostorné a útulnější místo. V místě je zajišťováno poskytování speciálních výživných jídel, vitamínů a probíhají také virtuální konference s personálem, který je bez příznaků. Jsme vděční za to, že všichni naši zaměstnanci a děti, kromě naší hlavní sestry, mají bezpříznakový průběh.

Zůstaneme v izolaci po dobu jednoho týdne, abychom mohli pokračovat v sanitaci celého kampusu. Více než 50 % pozitivních případů na COVID byli lidé, kteří se nakazili na pracovišti, je proto naší prioritou provést sanitaci všech našich prostor.

Jako preventivnější opatření plánujeme poskytnout lepší vybavení našemu zdravotnímu týmu, sanitačnímu oddělení, pracovní COVID skupině a řídícímu výboru.

Pro hladké zotavení našich dětí a zaměstnanců v izolační zóně plánujeme poskytovat jim výživné jídlo, vitamíny, Tibetskou medicínu, covid testy a podporu skrze virtuální konference. Covid test RT-PCR bude prováděn na všech izolačních místech podle stálých postupů a bude si jej každý po výstupu z izolace provádět sám.

Každý v této době dělá to nejlepší, co může, a to nás přibližuje jako rodinu.

Těšíme se na lepší zítřky s přáteli jako jste Vy, které máme po celém světě!

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter