Jak se mají děti v Tibetan Children Village (TCV)?

Jak se mají děti v Tibetan Children Village (TCV)?

Napsali nám z TCV:

Vážení sponzoři a přátelé,
Jak jsme již dříve informovali, do našich škol se vrátilo přibližně 3600 dětí v několika fázích na začátku března 2021. Po uplynutí povinné karantény jsme začali s pravidelnou výukou, ovšem jen do doby, než nás naplno zasáhla 2. vlna pandemie a celá země se zase uzavřela.

Nejhorší to bylo v dubnu – červenci, měsíc květen vrcholil s denním nárůstem přes 400 000 nově nakažených. Za takových okolností, navzdory našemu maximálnímu úsilí, se nepodařilo vyhnout nákaze ani naší škole. Zasažena byla škola v Dharamshale, Bylakuppe a Youth Hostel v Bangalore.
Díky bohu, že většina případů byla mírná a asymptomatická. Všichni se zvládli dobře zotavit v období karantény.

V současné době nemáme žádné případy a všechny děti a spolupracovníci jsou v pořádku. Ačkoli křivka 2. vlny klesá a situace se lepší, očekáváme 3. vlnu, která by podle předpovědí měla být ještě ničivější. Všechny naše školy se na 3. vlnu připravují a udělají maximum, aby se s touto výzvou zvládli popasovat.
Zatímco 2. vlna nabírala na síle, do Indie přišla vakcína Covishield, což je souběžný produkt Oxford AstraZeneca. První dávku dostalo 53,4% našich spolupracovníků, zatímco druhou dávku 43,7%. 2,9% zatím naočkovaných není. Studenti ve věku 18+ bydlící v TCV dostali první dávku skoro všichni, 91,5% a s druhou dávku jsme akorát začali – 1,5%. V Indii v současné době neexistuje vakcína pro děti mladší 18 let, ale jakmile bude a seženeme jí i pro naši školu, očkujeme každé dítě.

Povolení znovuotevření škol pro běžné vyučování se bude v jednotlivých státech v Indii lišit v závislosti na závažnosti pandemie. Naše školy mají obě pravidelnou výuku pro ty, kteří bydlí ve vesničce a online výuku pro ty, kteří stále zůstávají se svými rodiči nebo příbuznými.

Očekávané zkoušky třídy X a XII byly nakonec ústřední radou zrušeny. Místo toho byly výsledky deklarovány CBSE
na základě vypočítaného vzorce zpracovaného panelem pedagogů. Přihlíželo se k studijním výsledkům ve třídách IX, X, XI a k výsledkům testů před komisí prováděné příslušnými školami.
Prošlo celkem 592 studentů třídy X, zatímco na výsledky 6 studentů stále čekáme. Ze třídy XII zkoušky z 552 studentů zvládlo 549, což znamená, že máme téměř 100% úspěšnost.

Srdečně děkujeme všem ředitelům škol a učitelům. Především ale gratulujeme samotným studentům k vynikajícímu výkonu. Starší studenti teď budou moci pokračovat ve vyšších studiích na různých vysokých školách a univerzitách po celé Indii a zejména na Dalajlámově institutu v Bangalore, pokud bude na Institutu otevřen jejich obor.

Finanční náklady studentů na vysokých školách jsou mnohem vyšší a proto i nadále potřebujeme vaši podporu. Jsme opravdu vděční, že mají děti tuto možnost.

Nakonec využívám této příležitosti, abych vyjádřil své nejhlubší díky všem našim sponzorům a přátelům za podporu vzdělávání našich dětí. Děkuji všem.

Thupten Dorjee (Mr.)
Prezident TCV

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter